GENEL BİLGİLENDİRMELER

Elektronik Bankacılık Hizmetleri, doğası gereği sahtekârlık, dolandırıcılık, virüs bulaşması, yetkisiz erişim, şifre ve kişisel bilgilerin çalınması gibi kötü niyetli saldırılara maruz kalma riski taşımaktadır. Dünya Katılım Bankası A.Ş. bu riskleri asgari seviyede tutmak için teknolojinin imkân sağladığı bütün önlemleri almaktadır.

Sosyal ağlarda veya telefonda kendisini arkadaşınız, bankamız çalışanı veya emniyet görevlisi olarak tanıtan kimseyle kişisel ve hesap bilgilerinizi paylaşmayınız. Kendini polis, asker, hâkim, savcı vb. şeklinde tanıtarak sizden para talep eden kişilere inanmayınız. Tanımadığınız kişiler tarafından aranarak T.C. kimlik numarasına veya telefon hattına para yatırılması taleplerine itibar etmeyiniz.

Şüphe duyduğunuz tüm bankacılık işlemleriniz için 444 3 166 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 

ŞİFRE GÜVENLİĞİ

Şifrelerinizi korumanız ve gizli tutmanız; üçüncü kişilerle paylaşmamanız gerekmektedir. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan Dünya Katılım Bankası A.Ş sorumlu değildir. Kullanıcı olarak sizlerin hak ve sorumluluklarınız şirketimizle imzalamış olduğunuz bankacılık hizmetleri sözleşmesi içerisinde yer almaktadır.

Şifrelerinizi kolayca tahmin edilebilir kişisel bilgilerinizden ya da bunların kombinasyonundan oluşacak şekilde belirlemeyin.

Bilgilerinizi cüzdanınızda ya da çantanızda yazılı olarak taşımayın. Şifrelerinizi herhangi bir yere yazmayın. Mutlaka ezberleyin ve şifre bilgilerinin yazılı olduğu belgeleri başkalarının ulaşabilecekleri yerlerde saklamayın.

Dolandırıcılık girişimlerine maruz kalmamak için kart şifrenizi şirket personeli dahil olmak üzere hiç kimse ile paylaşmayın. Dolandırıcılık şüphesi durumunda zaman kaybetmeden 444 3 166 numaralı çağrı merkezimizi arayarak durum bildirin.

 

İNTERNET GÜVENLİĞİ

Bilinçli bir internet kullanıcısı olarak aşağıda belirttiğimiz konularda bilgi sahibi olmanız, kendinize ait önlemleri almanız internet üzerinden size sunduğumuz hizmetlerden daha güvenli olarak yararlanmanızı sağlayacaktır.

İnternet tarayıcısının adres çubuğunda çıkan yeşil kilit simgesi, sitemizin Dünya Katılım Bankası A.Ş’ye ait olduğunu ve güvenli olarak kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Diğer internet sitelerinde ya da e-postalarda yer alan bağlantılara güvenmeyin. Bu bağlantıları erişim için kullanmayın.

İşletim sisteminizi düzenli olarak güncelleyin. En son çıkan güvenlik uygulamalarını yükleyiniz. Böylece, olası güvenlik açıklarının kullanılmasını önleyebilirsiniz.

Her zaman internet tarayıcınızın en güncel sürümünü kullanın.

Telefonunuza kaynağı bilinmeyen, az sayıda kullanıcılı, lisanssız programlar indirmeyin. Mutlaka bir anti virüs yazılımı kullanın ve bu yazılımı düzenli olarak güncelleyin.

Bilgisayarınıza, bir güvenlik duvarı kurun ve etkinleştirin.

Sadece güvenilir kaynaklardan temin ettiğiniz yazılımları kullanın.

Halka açık kablosuz ağlar üzerinden bankacılık işlemlerinizi yapmayınız, Güvenliği düşük ve ortak kullanıma açık ağların farklı kişiler tarafından istismar edilebileceğini unutmayınız. Bankacılık işlemleri için kendi telefonunuzun interneti ile gerçekleştirin.